Oni odnieśli sukces

Oni odnieśli sukces

Poznaj ludzi, którzy rozwijają swoje biznesy dzięki franczyzie Carrefour.

Sebastian KALINOWSKI

4 sklepy ajencyjne (Żaryna, Chałubińskiego, Ukryty Raj, Pory)

 • 1. Jak długo prowadzi Pan/i sklep w ramach sieci Carrefour Express i w jakiej lokalizacji?

  W 2016 r. otworzyłem pierwszy sklep we współpracy z Carrefour, a następnie, zachęcony sukcesami, otworzyłem trzy kolejne sklepy. Obecnie zarządzam czterema sklepami w Warszawie: przy ulicy Żaryna, Chałubińskiego, Ukryty Raj i Pory.
 • 2. Czym zajmował się Pan zawodowo przed przystąpieniem do współpracy z Carrefour?

  Byłem sprzedawcą w sklepie z ekskluzywną porcelaną, a następnie zatrudniłem się w sklepie franczyzowym Carrefour.
 • 3. Dlaczego zdecydował się Pan na podjęcie współpracy na zasadzie ajencji?

  Podczas mojej pracy w sklepie franczyzowym Carrefour poznałem bardzo wartościowe osoby z centrali, które były w stałym kontakcie z franczyzobiorcą oraz nami – pracownikami sklepu. Ich wsparcie, rady oraz pomoc zbudowały moje zaufanie do marki, a ponieważ zawsze chciałem pracować „na swoim”, przekonały mnie do samodzielnego wejścia w biznes z Carrefour. Gdy tylko pojawiło się ogłoszenie, że Carrefour szuka ajentów, od razu zgłosiłem się z chęcią współpracy. Nie ukrywam, że bardzo wielkie znaczenie miał dla mnie fakt, że współpraca z Carrefour na zasadzie ajencji nie wymagała ode mnie znalezienia lokalu ani inwestycji, brania kredytu itp.
 • 4. Jak zostać ajentem?

  Trzeba przede wszystkim chcieć prowadzić własny biznes, mieć silną wolę, umiejętności organizacyjne i w zakresie zarządzania. Nie ukrywam że potrzebny jest, niewielki co prawda, ale jednak, nakład finansowy, chociażby na drukarki fiskalne, koncesje, ubezpieczenie biznesu. Ale w porównaniu do wkładu we własny sklep, są to niewielkie kwoty. O wszystkich pozostałych krokach poinformują pracownicy Carrefour odpowiedzialni za współpracę ajencyjną.
 • 5. Jakie cechy oferty Carrefour przekonały Pana do podjęcia współpracy z tą siecią?

  Kiedy nosiłem się z zamiarem otwarcia własnego sklepu i analizowałem wszystkie dostępne na rynku możliwości, oferta Carrefour okazała się najlepiej dostosowana do moich potrzeb: nie musiałem szukać lokalizacji oraz nie wymagano ode mnie dużego nakładu finansowego. Jest to również marka, która przyciąga klientów dzięki swej rozpoznawalności. Dodatkowo, znając tę firmę z moich wcześniejszych doświadczeń zawodowych, kiedy pracowałem jako sprzedawca w sklepie franczyzowym Carrefour, wiedziałem, że będę mógł liczyć na pomoc nie tylko przy otwarciu sklepu, ale także podczas naszej współpracy. Rozpoczynając współpracę ajencyjną z Carrefour, czułem, że nie jestem sam.
Gabriela Siwczuk

Gabriela Siwczuk

Od ponad 4 lat prowadzi sklep Express Minimarket w Gdańsku. Doświadczenie w handlu zdobywała od 1987 roku, w którym otworzyła punkt gastronomiczny przy kąpielisku w Gdańsku-Osowej. Potem wraz z mężem prowadziła jeszcze 6 sklepów. Biznes przestał jednak dobrze prosperować i pani Gabriela zdecydowała się wziąć udział w organizowanym przez Carrefour spotkaniu, na którym wyjaśniano zasady franczyzy. Wspomina, że pomimo wcześniejszego doświadczenia wiele spraw tam przedstawianych było dla niej nowościami, które w perspektywie czasu okazały się przełomowe i uratowały jej działalność handlową. Do franczyzy z Carrefour przystąpiła w 2013 roku. Cieszy się, gdy jej sklep odwiedza wielu klientów, a oferta sklepu spełnia ich oczekiwania.

Rafał Kaliciński

Rafał Kaliciński

Jest jednym z pierwszych franczyzobiorców Carrefour, a historia jego biznesu zaczęła się od decyzji o zakupie gruntu pod Krakowem i przeznaczeniu go nie tylko pod budowę domu, ale również otwarcie sklepu. Pan Rafał, który zajmuje się pozyskiwaniem funduszy unijnych i działalnością konsultingową, nie miał wtedy żadnego doświadczenia handlowego. Poszukiwał zatem wsparcia w profesjonalnym uruchomieniu placówki handlowej. Odnalazł je w ofercie Carrefour, który doradził mu już na etapie projektowania obiektu. Pan Rafał otworzył sklep Carrefour Express Minimarket, a jego współpraca z Carrefour trwa nieprzerwanie już od 7 lat. Pan Rafał docenia doskonałą organizację, wiedzę i doświadczenie Carrefour.

Agnieszka Szadkowska-Rękawek

Agnieszka Szadkowska-Rękawek

Współpracuje z Carrefour od ponad 5 lat. W tym czasie otworzyła 5 sklepów we wszystkich formatach franczyzowych Carrefour. We współpracy z Carrefour ceni wsparcie, które otrzymuje przy jednoczesnym zachowaniu swojej niezależności. Zdaniem pani Agnieszki dużym plusem trwającej współpracy jest to, że Carrefour ciągle wprowadza nowoczesne rozwiązania - zarówno dla klientów, jak i franczyzobiorców.

Kontakt

 • Kontakt

  Jesteś zainteresowany franczyzą?
  Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą.